Založ si blog

3 mýty, ktoré sú nebezpečnejšie ako Kotleba

1. mýtus – Kotlebu volia len extrémisti

Ukazovať prstom na každého, kto si dovolí obhajovať Kotlebovo právo na účasť v televíznej diskusii alebo ho dokonca protestne volil pokojnej a vecnej diskusii nijako nepomáha. Ani v jednom prípade sa nejedná o extrémistov, extrémisti sú totiž tí ktorí sa stotožňujú s Kotlebovými riešeniami. Aspoň približne oddeliť jednu skupinu od druhej je dôležité, lebo ak to neurobíme, zrazu zistíme že extrémistov je oveľa viac ako ich reálne je a čo je horšie, debata sa zvrhne na nekonečné obviňovanie kto je a kto nie je extrémista.

2. mýtus – Hlas Kotlebovi je protestný hlas

Mnohí inak inteligentní a s extrémnou pravicou nesympatizujúci ľudia volia Kotlebu lebo si myslia, že inak sa nedá upozorniť na biedu súčasnej politickej triedy. V skutočnosti však pomáhajú vzostupu extrémizmu a zahlcovaniu verejného priestoru nekonštruktívnymi riešeniami, ktoré sú už najmenej 60 rokov dávno prekonané. Ak chcete protestovať tak radšej nechoďte voliť, začnite kontrolovať ako pracuje župné zastupiteľstvo alebo sami kandidujte. Zázraky zo dňa na deň sa nedejú, nerobí ich ani Kotleba a nevyvolá ich ani fakt, že sa Kotleba takmer stal županom.

3. mýtus – Kotleba je nebezpečný

Netreba bagatelizovať nebezpečenstvo extrémizmu, ale väčšina ľudí by sa k nemu nikdy nepridala, keby mala pocit že ich problémy niekto (iný) počúva. V tomto zmysle je najväčším nebezpečenstvom dlhodobá ignorácia problémov nezanedbateľnej časti občanov a ponúkanie kozmetických zmien namiesto reálnych reforiem. 

Ako dopadnú strany vo voľbách alebo volebná matematika

02.03.2016

SMER-SD Pokles preferencií Smeru sa zastavil na úrovni 33%, je ale možné očakávať že za posledné 2 týždne sa Smeru ešte podarí klesnúť. Napriek tomu že Robert Fico skúša takmer každý deň tlačovku s témami, ktoré by mohli zabrať vrátane utečencov, vyzerá to že verejná mienka formovaná médiami a opinionmakermi je v každých voľbách nastavená proti Smeru. [...]

Pach strelného prachu

05.06.2015

USA je prvá krajina na svete vo vlastníctve zbraní na obyvateľa. Na 100 obyvateľov tam vlastní zbraň 88. Ďalšie 4 krajiny v rebríčku sú Srbsko, Jemen, Švajčiarsko a Cyprus. Na Cypre je to však v porovnaní s USA menej ako polovica, 36 zbraní na 100 obyvateľov. V USA sa vzhľadom na to, aké sú tam zbrane dostupné nestane až tak veľa vrážd. Je to napríklad o polovicu menej [...]

Prečo Matovičovi cvakli zuby naprázdno

06.05.2015

Mysleli by ste si že je šľachetné odhaliť pokus o obchádzanie zákona o financovaní politických strán v priamom prenose? Nie je to niečo po čom tu už roky voláme a nemohol byť tento prípad precedensom, ktorý by od podobného konania odradil nečestných politikov v budúcnosti? Prečo to potom v tomto prípade v podaní Igora Matoviča dopadlo fiaskom? Namiesto uznania za [...]

Žilina, polícia, riskantná jazda

Sedemnásťročného mladíka pri riskantnej jazde zastavili až policajné výstrely

27.04.2024 22:24

Vodič BMW na výzvy na zastavenie nereagoval, policajti museli použiť varovné výstrely.

Jaroslaw Kaczyński

Líder opozičnej PiS Kaczyňski: Kandidujeme do europarlamentu, aby sme odmietli Green Deal

27.04.2024 22:09

Európska zelená dohoda bude podľa Kaczyńského pre Poľsko znamenať i čoraz vyššie ceny energií, ale aj nárast cien "prakticky vo všetkých oblastiach".

žralok belavý, belasý, žralok modrý

Britského turistu zranil v Karibiku žralok, útočil len desať metrov od brehu

27.04.2024 20:00

Šesťdesiatštyriročný britský turista skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti, keď ho pri severnom pobreží karibského ostrova Tobago napadol žralok.

elektronický monitoring osob, náramky,

Elektronický náramok malo od roku 2016 na sebe 2097 osôb

27.04.2024 17:19

Ministerstvo spravodlivosti SR od januára 2016 odsledovalo 2097 osôb s elektronickým náramkom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 47214x
Priemerná čítanosť článkov: 2146x

Autor blogu

Kategórie