Založ si blog

Staňte sa mučeníkom už dnes

Iste sa sami seba pýtate, čo by ste podnikli v dnešný pekný jarný deň. Bicyklovanie vás už nejako nebaví, korčuľovanie neovládate a ani ovládať nechcete a nechce sa vám preháňať sa na lúke so šarkanom jak taký ťuťko? Keďže ste už vyčerpali všetky ostatné neuspokojivé možnosti, núka sa vám práve dnes ideálna príležitosť začať svoju mučenícku kariéru.

Ako základné náčinie slúžiace na výkon mučeníctva potrebujeme nejakú ideológiu/náboženstvo/názor, proste niečo na základe čoho nás budú môcť umučiť. Ak by nás umučili len tak bez nejakej výzvy nasledujúcim uctievačom, dopustili by sme sa začiatočníckej chyby. Dôležité preto je, aby to bola idea natoľko kontroverzná, že by bol niekto ochotný na nás už len pre jej púhe hlásanie vykonať akt mučenia. Ako vhodné príklady navrhujeme „Slota je slušný človek“, „Zem má tvar zadku Janky Hospodárovej“ alebo pre pokročilých mučeníkov „ja by som tie warezy zakázal“ či „bankári všetkých krajín spojte sa!“. Nevhodné sú naopak vízie ako „za svetový mier!“, „za lacnejšie plnotučné mlieko“ alebo „kuchárku do každej domácnosti“. Tieto tézy majú tendenciu mať príliš nízky mučenícky rating, hoci v krajnom prípade môžete byť umučený za takmer hocičo vrátane článku na blogu o mučeníctve. Výber mučeníckeho sloganu je v princípe najdôležitejším strategickým ťahom vo vašej mučeníckej kariére a preto nič neponechávajte na náhodu a príslušnú literatúru si dôsledne naštudujte. Funguje tu paralela s písaním záverečnej práce, čím dôslednejší budete pri výbere témy, o to menej starostí vás bude čakať pri samotnom akte.

Ak už teda máme vybraté vhodné mučenícke motto, mali by sme pamätať na to že chlebíček mučeníka vie byť niekedy pomerne útrapný. Pokiaľ ste sa predtým venovali vážnej hudbe alebo ste po večeroch posedávali v kaviarňach, zvážte prosím svoje rozhodnutie. Čaká vás pomerne veľká suma fyzického a psychického utrpenia, ktorá ale môže byť v prípade úspechu vyvážená nesmrteľným zápisom do sŕdc vašich nasledovateľov. Ak budete jedným z úspešných mučeníkov, môže sa stať že ešte aj dve tisíc rokov po vašej smrti budete pomerne populárni, dokonca populárnejší ako Dara Rolinc či Marián Kočner. A to je príležitosť ktorú by si nenechala ujsť nejedna celebrita. Mučeníctvo jednoducho nie je chvíľková zábavka, ale musíte sa mu poctivo venovať, pokiaľ majú prísť viditeľné výsledky vášho snaženia. Nevzdávajte sa pri úvodnom diskomforte ktorý vám zaiste vaši mučitelia spôsobia, vytrvajte až do víťazného konca. Mučeníctvo je možné vykonávať ako jednotlivo tak aj v kolektívoch, prípadne navzájom. Chvíľu môžete mučiť a po napríklad po polhodine sa stanete obeťou mučenia. Týmto spôsobom sa môžete s priateľmi v tejto ušľachtilej aktivite podporovať  a zásobovať sa nespočetnými radami, ako prísť k tým najlepším mučeníckym zážitkom.

S prianím príjemne stráveného dňa

 

Ako dopadnú strany vo voľbách alebo volebná matematika

02.03.2016

SMER-SD Pokles preferencií Smeru sa zastavil na úrovni 33%, je ale možné očakávať že za posledné 2 týždne sa Smeru ešte podarí klesnúť. Napriek tomu že Robert Fico skúša takmer každý viac »

Pach strelného prachu

05.06.2015

USA je prvá krajina na svete vo vlastníctve zbraní na obyvateľa. Na 100 obyvateľov tam vlastní zbraň 88. Ďalšie 4 krajiny v rebríčku sú Srbsko, Jemen, Švajčiarsko a Cyprus. Na Cypre je to viac »

Prečo Matovičovi cvakli zuby naprázdno

06.05.2015

Mysleli by ste si že je šľachetné odhaliť pokus o obchádzanie zákona o financovaní politických strán v priamom prenose? Nie je to niečo po čom tu už roky voláme a nemohol byť tento prípad viac »

Haleyová

Spojené štáty vystupujú z Rady OSN pre ľudské práva

19.06.2018 23:28, aktualizované: 23:53

V utorok to oznámila americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová a vyhlásila, že rada "nie je hodná svojho mena".

londyn, velka britania, utok, terorizmus, london bridge, policia

Londýnskym metrom sa ozvala malá explózia, zrejme to nebol útok

19.06.2018 23:25

Londýnska Metropolitná polícia vyšetruje malú explóziu na stanici metra Southgate na severozápade Londýna, ktorá nastala v utorok večer.

rubeľ, Moskva, Rusko

Rusko tiež chystá odvetu za americké clá na oceľ a hliník

19.06.2018 21:46

V reakcii na colné poplatky, ktoré Spojené štáty zaviedli na dovoz ocele a hliníka, vytvorí Rusko zoznam reštrikcií na tovar dovážaný z USA.

KĽDR Čína Kim

Si Ťin-pching si pozval Kima do Pekingu, vyzval ho k plneniu dohôd

19.06.2018 21:28

Čínsky prezident požiadal severokórejského lídra Kim Čong-una o naplnenie dohôd o jadrovom odzbrojení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 31484x
Priemerná čítanosť článkov: 1431x

Autor blogu

Kategórie